Verathon

1984 yılında Diagnostiv Ultrasound adıyla kurulan firma, ilk yıllarında Ultrasound ve Bladderscan® ürünlerini piyasaya sunmuştur. 2006 yılında Glidescope® markasını bünyesine kattıktan sonra firma, ismini Verathon Inc. olarak değiştirmiştir. Günümüzde Bladderscan® ile mesane volüm ölçüm ve Glidescope® ile video laringoskop pazarlarında global lider konumdadır. 


Kanadalı Dr. John Pacey çeşitli nedenlerle yaşanan zor entübasyonlar ve özafagus tüp yerleşimi gibi problemleri göz önüne alarak, dünyanın ilk video kameralı laringoskobunu 2000’li yılların başında bulmuştur. Klinik çalışmalara göre tek seferde entübasyon başarısını üst seviyeye çekmeye yarayan bu sistem, daha sonrasında literatüre de girip adeta bir endüstri hâline gelecek video laringoskop pazarının da öncülüğünü yapmıştır. En son olarak Titanyum Serisi ile beraber video laringoskop dünyasına yeni ürünler kazandırmıştır. 

Rooper Technologies tarafından da desteklenen Verathon 30 yılı aşkın suredir medikal cihaz dünyasına kazandırdığı öncü ürünleri ile birlikte dünyada 60’tan fazla ülkede faaliyetlerine devam etmektedir.