Southmedic

Southmedic 1983 yılında kurulmuş olup Kanada merkezlidir. Modern üretim tesislerinde nitelikli tıbbi sarf malzeme, cerrahi malzemeler, vaporizatör, yüz ve göz siperleri gibi malzemeleri üretmektedir.  FDA, CE, ISO kalite belgelerinin yanı sıra sertifikalandırılmış Sınıf 100.000 temiz oda, 300 tona kadar modern enjeksiyon yapabilen kalıp makineleri ve 3D model tasarlama ünitelerine sahiptir.


Oksijen maskeleri ve nazal kanülden oluşan patentli OxyMask™ ürün grubu, geleneksel yüz maskelerinin dezavantajlarını içermediği gibi hasta güvenliğini ön planda tutup %24 ile %90 arası FİO2 sağlar. Bu grupta yer alan ürünler oksijen verildiği esnada ETCO2 ölçümlerinin yapılmasına olanak sağlar. Ayrıca maskenin kendine özel açık tasarımı sayesinde hasta ile sağlık görevlisi arasında rahatça iletişim sağlanabilir. Oksijen terapisinde OxyMask™ dünya çapında yaygın ve yenilikçi bir ürün olarak kabul görür.

Southmedic üretimini yaptığı; solunum destek, cerrahi, anestezi ve merkezi sterilizasyona yönelik ürünleri Kanada’da kendi bünyesindeki satış ve teknik ekibi tarafından yürütürken, 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren dağıtım ağı aracılığıyla kullanıma sunmaktadır.