Sam Medical

Kurucusu Dr. Sam Scheinberg’in basit bir sakız ambalajında tıbbî bir atılım görmesi sonucunda, bir yenilik kıvılcımıyla başlayan serüven, artık dünya çapında tanınan ve acil tıp çözümleri üreten bir marka hâline gelmiştir. Günümüzde Sam Medical ve ürün portföyü, askerlerden kolluk kuvvetlerine, EMS ve ilk yardım ekiplerinden itfaiye-kurtarma ekiplerine ve tüm sağlık personeline kadar; acil sağlık alanının tüm dallarında bilinir hâle gelmiştir. Aynı zamanda müşteri yelpazesini genişletmek ve sahip olduğu inovasyon ruhunu geliştirmek için birinci sınıf bir organizasyon ile çalışmaktadır.


Kuruluşun; biyobilim ve teknolojinin merkezi hâline gelmiş olan ve Portland, OR’nin hemen dışındaki Tualatin’de bulunan tesisleri, sınıfının en iyi kaynak ve yeteneklerine erişim sağlamaktadır. İnovasyon hızını artırmayı ve müşterilerine en kısa sürede çözüm ulaştırmayı hedefleyen Sam Medical; kurumsal ofislerini, AR-GE laboratuvarlarını, üretim tesislerini, depolarını ve hizmet ağındaki tüm çözüm ortaklarını uyumlu hâle getirmiştir.

30 yıllık tecrübesi ile en saygın ve ödül sahibi tıp devlerinin arasında yer alan firma, inovatif organizasyon ruhunu daima korumaktadır.