Flexicare

Flexicare, sağlık sektöründe 40 yılı aşkın deneyime sahip, özel sektörün önde gelen bir tıbbi cihaz üreticisi ve tedarikçisidir.

Merkezi Birleşik Krallık‘ta bulunan Flexicare, NHS‘nin ve Birleşik Krallık‘taki özel kuruluşların önemli bir tedarikçisidir. Ayrıca distribütörleri aracılığıyla 105‘ten fazla ülkede uluslararası bir hizmet ağına sahiptir.

Flexicare Hollanda merkezli Medisize firmasını satın almış ve Medisize markası ile üretimine devam etmiştir.


Medisize; anestezi, yoğun bakım, yeni doğan bakımı, acil tıp, evde bakım ve radyoloji alanlarına yönelik ürünler sunar. Özellikle "filtrasyon ve nemlendirme" üzerine uzman olan firma, yüksek kaliteli solunum filtreleri/HME, trakeostomi HME, solunum devreleri, ventilatörler, anestezi maskeleri, oksijen & aerosol terapi ürünleri ve IV setleri üretir.

Medisize HME-Booster® Aktif Nemlendirme sistemi ile, su yalnızca buharlaştığı zaman hidrofobik membrandan geçmekte ve bu sayede nemlendirme işlemi daha kolay ve daha güvenli hâle gelmektedir. Luer bağlantısından giren su, kontrollü olarak buharlaştıktan sonra, patenti Flexicare’e ait olan membrandan geçerek hasta devresine dahil olur. Diğer sistemlerde görülen "damlacık veya su birikintisi" etkisini ortadan kaldırdığı gibi kullanıcıya ısı adaptörü üzerinde bulunan ışıklar ile ısıtıcının durumu hakkında geri bildirim sağlar. Bu sistem sayesinde ilave ısı ve nem, hastaya çok basit ve güvenli olarak verilebilir.