Draeger

1889 yılında Alman mühendis Dr. Heinrich Draeger tarafından kurulan Dreager, Almanya’nın Lübeck şehrinde yer almaktadır. Kurulduğu yıllarda fıçılardaki mevcut tıpa sistemlerine karbondioksit kısmak üzere bir valf geliştirmiştir. Geliştirdiği Lubeca Valfi’ni üretmeye karar vererek 5 nesil süren ve devam eden faaliyetlerine ilk adımı atmış bulunmaktadır. Kurucu doktorun oğlu Bernhard, bu valfi sağlık ve kurtarma hizmetlerinde kullanmak üzere yeni bir uygulama keşfetmiş ve yüz yılı aşkın süredir tıp ve güvenlik teknolojileri sağlayan şirketin hizmet verdiği alanları belirlemiştir. Her yaşamın korunması, desteklenmesi ve kurtarılması gerektiği anlayışını benimsemiş olan ve “Yaşam İçin Teknoloji” ilkesi ile hareket eden Draeger, günümüzde dünya genelinde faaliyet gösteren halka açık küresel bir şirket haline gelmiştir.


Tıbbi teknoloji alanında; anestezi cihazları, ventilatörler ve akciğer koruma sistemleri, hasta başı monitör sistemleri, yenidoğan kuvözleri, fototerapi lambaları, ameliyathane lambalarından ve bu cihazların hem aksesuar hem de sarf malzemelerinden oluşan geniş bir ürün portföyü sunmaktadır. Aynı zamanda pendant sistemleri ve altyapı tasarımları, hastane planlama ve çeşitli teknik servis hizmetlerini de köklü bir tecrübe ile müşterilerine sunmaktadır. İş güvenliği alanında ise; itfaiye ve yangın güvenliği, petrol, gaz, kimya, madencilik, su arıtma ve ilaç endüstrilerinde de faaliyet göstermektedir.

Draeger, ISS ESG Kurumsal Derecelendirmesinde Prime Label ödülü alarak, EcoVadis enstitüsünün CSR değerlendirmesinde sektörün ilk %5’i arasında konumlanarak sürdürebilir teknoloji performansını tasdiklemiş ve Altın Statü kazanmıştır.