Butterfly

2011 yılında Dr. Jonathan Rothberg tarafından kurulan Butterfly Network, yarı iletken teknolojisini kullanan, dünyanın ilk el tipi ve tek problu tüm vücut ultrason sistemi olan “Butterfly iQ+” buluşuna imzasını atmıştır. Butterfly‘ın misyonu; sağlık hizmetlerini demokratikleştirmek başta olmak üzere, dünya çapında ultrasona erişimi olmayan milyonlarca insan da dahil olmak üzere yüksek kaliteli ultrasonu uygun fiyatlı, kullanımı kolay, küresel olarak erişilebilir hale getirerek küresel sağlık eşitliği arzusuna katkıda bulunmaktır. Tescilli Ultrasound-on-Chip™ teknolojisi sayesinde Butterfly, dünya çapında koruyucu sağlık hizmetlerinin gelişmesinin ve uzaktan yönetilmesinin önünü açmaktadır. 


Butterfly iQ™, yarı iletken teknolojisini kullanarak tek bir el tipi probla "tüm vücut görüntüleme" gerçekleştirebilen tek ultrason dönüştürücüsüdür. Uyumlu bir cep telefonuna veya tablete bağlandığında, kullanımı kolay ve hasta sonuçlarını iyileştirmeye yardımcı olacak şekilde tasarlanmış yapay zekanın avantajlarından yararlanarak gelişmiş bir görüntüleme sunmaktadır.

*℞ yalnızca. Butterfly iQ/iQ+™, eğitimli sağlık uzmanları tarafından harici ultrason görüntülemesi için tasarlanmış taşınabilir bir ultrason sistemidir. Cihazı ve aksesuarlarını kullanmadan önce, kullanım amacı, uyarılar, kontrendikasyonlar ve çalıştırma talimatlarını içeren Kullanım Kılavuzunu dikkatlice okuyun.