Z-Medica

2002 yılında ‘Apollo Uzay Programı’ mühendisi Frank Hursey’in yeni bir hemostatik ajan keşfetmesi sonucunda kurulmuştur. Hursey bu keşfin potansiyel geleceğini görüp, bu yenilikten; hayat kurtarmak amacıyla kullanılabilecek herkesin faydalanmasını sağlamak amacıyla Bart Gullong ile ortaklık yoluna gitmiştir.
 

Akıllı büyüme ve ürün geliştirme konusunda yüksek motivasyona sahip olan Z-Medica, dünya çapında askeri personel, ilk müdahale ekipleri, sağlık hizmeti sunucuları ve diğer tüketiciler için kanama kontrolüne odaklanmıştır. On yıldan fazla bir süredir kanamayı kontrol etmek için yeni araçlar geliştirerek, hayatî süreç ve sonuçları iyileştirmiştir. 

Devam eden klinik çalışmaları, ürün iyileştirmeleri, marka oluşturma ve müşteri memnuniyeti ile pazar liderliğini sürdürerek tercih edilen kanama kontrol markası olarak konumunu sağlamlaştırmaktadır.


QuikClot’un etkinliğine kanıt olarak; ‘ABD Savunma Bakanlığı Taktik Muharebe Yaralı Bakımı Komitesi (CoTCCC)’, turnike kullanımına uygun olmayan, yüzeye preslenebilir kanama için tercih edilen hemostatik pansuman olarak QuikClot Combat Gauze®’yi tavsiye etmektedir.