Top Glove

1991 yılında kurulan ve merkezi Malezya‘da bulunan, Top Glove Corporation dünyanın en büyük eldiven üreticisidir. 1 fabrika ve 1 eldiven üretim hattı ile sadece yerel bir işletme olarak başlayan şirket, bugün lateks eldivenler için dünya pazar payının %26‘sını ele geçirmiş bulunmaktadır. Şirketin Malezya, Tayland ve Çin‘de üretim faaliyetleri bulunmakta ve pazarlama ofisleri bu ülkeler ile birlikte ABD, Almanya ve Brezilya‘da faaliyet göstermektedir. Ayrıca dünya çapında 195 ülkede 2.000‘den fazla müşteriye ihracat yapmaktadır.

Cerrahi eldiven konusunda oldukça deneyimli olan Adventa Health firmasını da satın alarak bünyesine katan TOP GLOVE bu alandaki gücünü daha da artırmıştır.


Adventa Health firmasına ait Finessis® marka yeni nesil cerrahi eldivenler, TOPGLOVE firmasında aynı marka altında üretilmeye devam edilmiştir.

Finessis yeni nesil cerrahi eldiven, patentli Molecular Layer Technology sayesinde polimerler moleküler film halinde üretilmiş ve neticesinde daha güçlü, temiz ve yumuşak matris ile en yüksek bariyer koruması elde edilmiştir. Üretim aşamasında hızlandırıcı veya bağlayıcı kimyasal ajanların kullanılmadığı eldivenler, güçlü moleküler duvar sayesinde sıvı veya mikro organizma geçişlerine engel olur.