Butterfly

Şirket 2011 yılında Jonathan Rothberg, Nevada Sanchez ve Tyler Ralston tarafından Guilford, Connecticut, Amerika Birleşik Devletleri‘nde kuruldu. Eski ultrasonografi ekipmanlarının piezo kristal dönüştürücü sistemlerini tek bir silikon çip ile değiştirmeyi amaçlayan “Çip Üzerinde Ultrason (Ultrasound-on-Chip)” teknolojisini geliştirdi.

Aynı zamanda bu uygulamaları ile yirmiden fazla ön ayar ve bilindik modlara erişimi sağlıyor. Uygulamadaki ön ayarlar kalp, batın, mesane, aort, safra kesesi, akciğer, kas-iskelet sistemi ve daha fazlası ile muayene şansı sunar. Uygulamada kullanım için B modu, M modu, renkli doppler, power doppler ve pulsed wave doppler gibi beş mod mevcuttur. Kazanç ve derinlik, diğer ölçümler gibi uygulama aracılığı ile ölçülebilir ve kaydedilebilir.


Şirketin misyonu, tıbbi görüntülemeyi dünyadaki herkes için erişilebilir hale getirerek sağlık hizmetlerini demokratikleştirmektir.
Jonathan M. Rothberg
Şirket Kurucusu, Butterfly Network

Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki yetersiz hizmet alan topluluklardan Afrika‘nın uzak bölgelerine kadar tüm dünyada 4,7 milyar insan tıbbi görüntülemeye erişimden yoksundur. Ultrasonu bir çipe yerleştirdik ve dünyanın ilk elde taşınabilir tüm vücut görüntüleyicisini geliştirdik. Yarı iletkenleri, yapay zekayı ve bulut teknolojisini birleştirmek, yeni bir sağlık hizmeti çağını başlatmayı mümkün kıldı.