Butterfly

Şirket 2011 yılında Jonathan Rothberg, Nevada Sanchez ve Tyler Ralston tarafından Guilford, Connecticu, Amerika Birleşik Devletleri‘nde kuruldu. Şirket, eski ultrasonografi ekipmanlarının piezo kristal dönüştürücü sistemlerini tek bir silikon çip ile değiştirmeyi amaçlayan ultrasonda çip teknolojisini geliştirdi.

Ayrıca uygulama özellikleri yirmiden fazla ön ayar ve tanıdık dokunma etkileşimleri sunuyor. Uygulamadaki ön ayarlar kalp, karın, mesane, aort, safra kesesi, akciğer, kas-iskelet sistemi ve daha fazlası gibi incelemeler için ayarlanabilir. B modu, M modu, renkli doppler, power doppler ve pulsed wave doppler dahil olmak üzere beş mod kullanılabilir. Kazanç ve derinlik, ölçümlerin yanı sıra uygulama aracılığıyla ölçülebilir ve kaydedilebilir.


Şirketin misyonu, tıbbi görüntülemeyi dünyadaki herkes için erişilebilir hale getirerek sağlık hizmetlerini demokratikleştirmektir.
Jonathan M. Rothberg
Founder, Butterfly Network

Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki yetersiz hizmet alan topluluklardan Afrika‘nın uzak bölgelerine kadar tüm dünyada 4,7 milyar insan tıbbi görüntülemeye erişimden yoksundur. Ultrasonu bir çipe yerleştirdik ve dünyanın ilk elde taşınabilir tüm vücut görüntüleyicisini yarattık. Yarı iletkenleri, yapay zekayı ve bulut teknolojisini birleştirmek, yeni bir sağlık hizmeti çağını başlatmayı mümkün kıldı.