EN

VERATHON

Verathon, video laringoskop segmentinin de öncülüğünü yapmıştır.


1984 yılında ufak bir işletme olarak kurulan Diagnostic Ultrasound, ilk yıllarında Ultrasound ve Bladderscan® ürünlerini piyasaya sunmuştur. 2006 yılında Glidescope® markasını bünyesine kattıktan sonra firma ismini Verathon Inc olarak değiştirmiştir. Günümüzde Bladderscan®  ile mesane volüm ölçüm ve Glidescope® ile video laringoskop pazarlarında global lider konumdadır.

Kanadalı Dr. John Pacey çeşitli nedenlerle yaşanan zor entübasyonlar ve özafagus tüp yerleşimi gibi problemleri göz önüne alarak, dünyanın ilk video kameralı laringoskobunu 2000’li yılların başında bulmuştur. Klinik çalışmalara göre tek seferde entübasyon başarısını üst seviyeye çekmeye yarayan bu sistem, daha sonrasında güncel kılavuzlara da girip adeta bir endüstri haline gelecek video laringoskop segmentinin de öncülüğünü yapmıştır. En son olarak Titanyum Serisi ile beraber video laringoskop dünyasına yeni ürünler kazandırmıştır.

Rooper Technologies tarafından da desteklenen Verathon 30 yılı aşkın suredir medikal cihaz dünyasına kazandırdığı öncü ürünleri ile birlikte Dünya’da 60 dan fazla ülkede faaliyetlerine devam etmektedir.